Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pączki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pączki. Pokaż wszystkie posty

sobota, 18 stycznia 2014

Serowe oponki w czekoladzie

        Tradycyjne oponki serowe w wersji dla łasuchów. Z czekoladową polewą i cukrową posypką. Pyszne, delikatne i puszyste. Robi się je szybko i równie szybko znikają:)



































Składniki potrzebne do przygotowania oponek:
- 250 g twarogu półtłustego
- 2 łyżki kwaśnej śmietany
- pół szklanki drobnego cukru
- 15-18 g cukru z prawdziwą wanilią (jedno opakowanie)
- 1 duże jajko(lub 2 małe)
- ok. 300 g mąki pszennej (mała edycja: może się okazać, że będzie potrzebne więcej mąki, nawet do 400 g, wszystko zależy od jej rodzaju, "jakości", a także wielkości jajek), gdyby było potrzebne więcej mąki można dosiać. Lepiej zacząć od mniejszej ilości, ciasto powinno być lekkie i "puchate" ;)
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia 
- olej do smażenia

(dodatkowo pół tabliczki mlecznej czekolady i trzy łyżki mleka do rozprowadzenia polewy, cukrowa posypka)

       Mąkę i proszek do pieczenia przesiać. W drugiej misce zmiksować ser, śmietanę, jajka i cukier. Dodać przesiane składniki. Wymieszać i zagniatać ciasto, aż będzie miękkie i elastyczne. Podsypać delikatnie mąką stolnicę. Rozwałkować na 4-5mm i wycinać oponki (można użyć szklanki, a na otworki kapselka lub zakrętki). Smażyć w dużej ilości mocno rozgrzanego tłuszczu. Oponki będą "puchnąć" w czasie smażenia. Odwracać, gdy zarumienią się na złoto. Odsączyć na papierze. 
     W rondelku rozpuścić na gładko pokruszoną czekoladę z mlekiem. Wystudzić polewę i zanurzać w niej pączki jedną stroną. Posypać cukrowymi kuleczkami i odstawić na kwadrans do lodówki. Wyjąć i podawać najlepiej do kilku godzin po przyrządzeniu.